Category

Filtrowanie wody w instalacji centralnego ogrzewania

Rosnąca świadomość w branży instalatorskiej jest nierozerwalnie powiązana z dbałością o jakość zładu krążącego wewnątrz rur. Powszechnym problemem jest obecność zabrudzeń oraz wytrącanie kamienia kotłowego, na co remedium może być filtrowanie wody płynącej w systemie.

Brak dbałości o profilaktykę powoduje gromadzenie się w instalacji magnetytu (czarnego tlenku żelaza), który jest główną przyczyną awarii układów grzewczych. Podobnie jak osady z kamienia kotłowego oraz osady niemagnetyczne, powoduje on punktowe niedogrzanie grzejników, spadek wydajności ogrzewania oraz niepotrzebne obciążenie kotła grzewczego.

To prawda, że woda wykorzystana do napełnienia rur nie jest przeznaczona do spożycia, nie oznacza to jednak, że jej skład jest nieistotny. Producenci kotłów najczęściej zalecają stosowanie filtrów lub preparatów chemicznych, które mają za zadanie wydłużyć żywotność ich urządzeń.

Filtry ADEY usuwają z instalacji tlenek żelaza, kamień kotłowy oraz osady niemagnetyczne. Ich stosowanie pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji, zredukować rachunki za energię oraz zwiększyć żywotność systemu grzewczego.

Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie działania filtra z płynnym inhibitorem korozji Adey MC1+, który zapobiega działaniu korozji, powstawaniu czarnego szlamu i wytrącaniu się kamienia kotłowego.

Dodaj komentarz